przedporodem.pl

przedporodem.pl – ciąża, parenting, dziecko

Domowa pielęgnacja włosów
Lifestyle

Domowa pielęgnacja włosów – nie tylko szampon i odżywka!

Świadoma pielęgnacja nie odnosi się tylko do dbania o skórę i ciało. Koniecznie pamiętaj także o swoich włosach i skórze głowy! To naprawdę ważne, aby świadomie podchodzić do tematu dbania o coś więcej, niż tylko szampon i odżywka. Co więcej, niektóre osoby nawet odżywki nie nakładają na swoje włosy! Warto uświadomić sobie, jak powinno się prawidłowo dbać o ten aspekt. Pielęgnacja włosów, to także pielęgnacja skóry głowy. Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

Jak zadbać o skórę głowy i dlaczego jest to ważne?

Zadbana skóra głowy to podstawa do tego, aby móc cieszyć się zdrowymi, lśniącymi włosami. To właśnie odżywione cebulki włosów oraz usunięcie zanieczyszczeń i nadmiaru sebum pozwala włosom unieść się u nasady i pięknie rosnąć. Jednak nie można z tym przesadzać! Skóra głowy powinna mieć możliwość powrócenia do swojej naturalnej równowagi, dlatego mocne oczyszczanie wykonuje się 1-2 razy w tygodniu. Jeśli mamy skłonność do łupieżu lub przetłuszczania się włosów, to można robić to nieco częściej. Jak oczyszczamy skórę głowy? Przez mocniejsze szampony oraz peelingi!

Piękne i lśniące włosy – odżywki i inne kosmetyki

Jeśli chodzi o same włosy, to je odżywiamy przede wszystkim przez każdorazowe nakładanie odżywki. Najlepiej zastosować mycie włosów metodą OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka. Najpierw należy zastosować odżywkę proteinową, a jako trzeci krok humektantowa lub emolientową. Wszystko zależy od tego, czego potrzebują nasze włosy. Tutaj przeczytasz więcej o włosach: http://kotwicapiekna.pl. Oprócz stosowania odżywki, po każdym myciu warto stosować serum silikonowe, które domyka włosy i zabezpiecza jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Koniecznie pamiętaj także o dobraniu odpowiedniej szczotki oraz gumek, które nie będą szarpać i wyrywać pasm.

Każdy może mieć piękne i zdrowe włosy!

Oczywiście jedni mają z natury gęste i grube włosy, inni z kolei rzadkie i cienkie. Jednak nie oznacza to wcale, że przy odpowiedniej pielęgnacji nie osiągniemy wspaniałych efektów! Jednak na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości. Choć niektóre efekty od razu widać! Szczególnie przez odżywki i maski, które natychmiast odżywiają i wygładzają włosy. Trzeba je jednak dobra odpowiednio do porowatości włosów. Wystarczy wykonać krótki test. Sposoby na niego znajdziemy bez problemu w Internecie! Dzięki temu będziemy mogli zacząć w pełni świadomą pielęgnację włosów. Z pewnością uda nam się osiągnąć to, na co bardzo liczymy!