przedporodem.pl

przedporodem.pl – ciąża, parenting, dziecko

naturalne sposoby na wywołanie porodu
Lifestyle

Naturalne sposoby na wywołanie porodu

Kobiety pod koniec ciąży marzą tylko o tym, aby poród już się rozpoczął. Rosnący brzuch sprawia coraz więcej problemów. W ostatnich tygodniach ciąży nawet wizja porodu nie wydaje się już taka straszna, oby tylko maluszek jak najszybciej pojawił się na świecie.

Olej rycynowy

Kobiety z pokolenia na pokolenie przekazują sobie naturalne sposoby na wywołanie porodu. Jest wiele takich sposobów, ale czy na pewno są one skuteczne? Niektórzy przekonują, może podanie kobiecie w zaawansowanej ciąży oleju rycynowego na pewno wywoła poród i to bardzo szybko. Olej rycynowy generalnie przeznaczony jest raczej dla osób z problemami z wypróżnieniem, a zatem jest to naturalne lekarstwo na zaparcia. Jednak nawet niektóre położne przekonują o jego skuteczności w wywoływaniu porodu. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na zdrowie kobiety i dziecka.

Seks i ananas

Zupełnie naturalnym sposobem na wywołanie porodu jest seks. Wiele kobiet przekonuje, że właśnie seks z partnerem spowodował pierwsze skurcze porodowe. Ten sposób ma swoje naukowe uzasadnienie. Ta metoda jest także bardzo przyjemna dla kobiety i jej partnera, więc nawet jeśli nie zadziała, to przynajmniej para miło spędzi ze sobą czas. W niektórych kulturach przyspieszenie porodu ma nastąpić po zjedzeniu ananasa. Kobiety przekonują, że u nich właśnie tak się stało. Czy był to tylko przypadek, czy rzeczywiście ananas przyspiesza poród?

Sprzątanie domu przed porodem

Naturalnym sposobem na wywołanie porodu jest także aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzać i nie zrobić sobie krzywdy. Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, to kobieta może oczywiście wykonywać normalne codzienne czynności, również takie związane ze sprzątaniem domu. Kobieta nie powinna jednak wykonywać skomplikowanych czynności, na przykład wchodzić po drabinie, aby umyć okno. Nie powinna także przemęczać się, ponieważ może spowodować to kłopoty zdrowotne i zaszkodzić ciąży i maluchowi.

Bezpieczne wywołanie porodu

Dziecko najlepiej wie, kiedy ma przyjść na świat. Jeżeli nie ma uzasadnionych medycznych przyczyn, nie należy go popędzać. Maluch sam wybierze najlepszy moment. Czasami jednak zdarza się, że z różnych powodów trzeba wywołać poród. Warto zaufać wtedy lekarzowi. Ginekolodzy doskonale wiedzą co robić, aby odbyło się to w sposób bezpieczny dla matki i dziecka. Zazwyczaj kobieta musi w określonym dniu zgłosić się do szpitala i tam lekarze podejmują określone czynności.