Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wygląda oddział ginekologiczno-położniczy?

Lifestyle Data publikacji - 6 marca 2021 Autor - Redakcja przedporodem.pl
porodówka jaka jest

Strach przed porodem jest absolutnie normalny. Doświadcza go każda kobieta, w mniejszym lub większym stopniu. Czasami ten strach jest na tyle silny, że kobieta nie jest w stanie urodzić dziecka naturalnie i potrzebne jest cesarskie cięcie.

Strach przed porodem

Ciąża i poród to dla wielu kobiet wielka niewiadoma. Kiedy kobieta jest w ciąży pierwszy raz, wszystko jest dla niej nowe. Nie ma pojęcia, jak wygląda szpitalny oddział, na którym będzie rodziła swoje dziecko. Tak zwana porodówka, czyli blok porodowy to miejsce owiane dużą tajemnicą, przecież osoby postronne nie mają tam dostępu. Porodówka jaka jest, wiedzą tylko lekarze, położne i kobiety, które już rodziły dziecko. Na pewno warto dołożyć wszelkich starań, aby urodzić malucha w szpitalu przyjaznym kobiecie. Na szczęście dzisiaj w Sieci znajduje się wiele rankingów i można przekonać się, bez większego trudu, które szpitale przestrzegają praw kobiet rodzących. Chodzi między innymi o respektowanie planu porodu. Jeżeli poród przebiega prawidłowo, a życiu i zdrowiu kobiety oraz malucha nic nie zagraża, to wszystkie życzenia kobiety z planu porodu powinny zostać uszanowane. Niestety, w praktyce bywa inaczej. Niektóre położne ciągle stosują rutynowe nacięcie krocza, które ma bardzo negatywny wpływ na organizm kobiety.

Udogodnienia dla kobiety rodzącej

Na niektórych oddziałach porodowych kobiety mogą doświadczyć wielu udogodnień, które mogą skrócić okres porodu i sprawić, że maluch szybciej przyjdzie na świat, a kobieta przejdzie przez cały proces porodu zdecydowanie łatwiej. Specjalne łóżka porodowe, metody łagodzenia bólu, o to wszystko warto zadbać wcześniej i zapytać, czy w wybranym szpitalu można z nich skorzystać. Każda kobieta może wybrać szpital do porodu i tylko w wyjątkowych okolicznościach może zdarzyć się, że urodzenie dziecka w tym szpitalu będzie niemożliwe. Tak zdarzy się tylko w sytuacji, kiedy na przykład sale porodowe będą przepełnione. Wtedy kobieta może być odesłana do innej placówki. Jednak w normalnych okolicznościach kobieta powinna zostać przyjęta do szpitala. Dlatego też wybór powinien być świadomy i dokonany odpowiednio wcześnie. Niektórzy radzą, aby w czasie ciąży chodzić na wizyty lekarskie do ginekologa z danego szpitala. Wtedy w razie jakichkolwiek problemów w czasie porodu taki lekarz zna już pacjentkę i może bardziej jej pomóc. Jak wygląda oddział ginekologiczno-położniczy? Warto dowiedzieć się tego wcześniej, na przykład porozmawiać z położną o swoich obawach.

sale zabaw

Redakcja przedporodem.pl

Nasi redaktorzy na stronie Przedporodem.pl to zespół doświadczonych specjalistów z obszaru macierzyństwa, porodu, wychowania dziecka oraz innych istotnych tematów dla kobiet. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie zdrowia, opieki nad dzieckiem i rozwoju rodzinnego. Nasza pasja i zaangażowanie w przekazywanie rzetelnej wiedzy oraz wsparcia dla kobiet w okresie przedporodowym i macierzyństwa sprawia, że nasze artykuły są nie tylko wartościowe, ale także inspirujące i pomocne. Jesteśmy tutaj, aby dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, pomagając kobietom w przeżyciu tych wyjątkowych chwil w życiu z pełną pewnością i spokojem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?