Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pokój dla dziecka styl skandynawski – bezbłędne aranżacje

Lifestyle Data publikacji - 16 października 2020 Autor - Redakcja przedporodem.pl

Styl skandynawski jest coraz popularniejszym modelem dekoracji wnętrz. Składa się na to wiele czynników, oprócz walorów wizualnych i komfortu życia w pomieszczeniach zaprojektowanych w tym stylu oczywiście również moda. Wykonując pokój dziecięcy w tym stylu warto mieć na uwadze kilka wskazówek jak zrobić to dobrze i z gustem. W tym artykule omówimy co powinno charakteryzować pokoje dziecięce w stylu skandynawskim i jak je urządzić by zapewnić komfort życia i pracy.

Czym cechuje się styl skandynawski

Styl skandynawski znany jest z kilku podstawowych cech, które nie tylko wyróżniają go z innych motywów dekoracji wnętrz, ale też czynią go oryginalnym i rozchwytywanym. Podstawą tego motywu dekoracyjnego są jasne barwy wnętrz połączone z drewnianym wyposażeniem i minimalistycznym układem wnętrz. Różnice występują między odłamami stylu skandynawskiego, inaczej bowiem wyglądają wnętrza w stylu fińskim (opierające się głównie na drewnie) a inaczej szwedzko-norweskim (połączenie nowoczesności designu z kamieniem i drewnem) ogólnie jednak przeważa zastosowanie tego drugiego typu.

Ściany w domu skandynawskim nie muszą być białe jak przedstawiają to katalogi architektoniczne. Istnieje wiele aranżacji w formie barw pastelowych, szarości i odcieni niebieskiego stosowanych często szczególnie w pokojach dziecięcych. Wykonanie aranżacji pokoi niekiedy opiera się na bielonych cegłach bądź kamieniu oraz drewnie, widocznych we wnętrzach. Styl skandynawski optuje bowiem za naturalnością dlatego w tego typu wystroju przeważają naturalne materiały zarówno w budowie ścian jak i mebli czy domowych sprzętów.

Pokój dla dziecka styl skandynawski

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu skandynawskim jest sprawą wymagającą pracy, ale dającą wspaniałe efekty. Zaczynając od ścian powinny one pozostać w jasnych barwach. Dobrym rozwiązaniem jest więc albo pomalowanie ich na jasny kolor, albo wykonanie tapety z geometrycznych wzorów w skandynawskim stylu. Rogi pokoju, bądź kolumny (jeśli takowe w pokoju są) można wykończyć białą cegłą. Jasne wnętrza nie tylko mają walory estetyczne, ale też poprawiają komfort nauki dziecka gdyż pokój jest jaśniejszy. Dobrym rozwiązaniem będą też rozjaśniające wnętrze lampy ścienne bądź podłogowe.

Co do mebli warto skorzystać ze skandynawskiego sposobu oszczędzania miejsca i organizacji pracy. W krajach północy panuje bowiem moda na łączenie kącika sypialnego z miejscem nauki. Stosuje się to poprzez zastosowanie piętrowego, łóżka z miejscem do spania na górze zaś pod nim umieszcza się wkomponowane biurko wraz z szafką na książki i przybory. Całość jest dodatkowo estetyczna bo wykonana z drewna i utrzymana w chłodnych barwach. Takie stanowisko nie tylko ułatwi dziecku organizację pracy, ale pozwala oszczędzać miejsce na małych przestrzeniach. Meblując pokój w stylu skandynawskim należy postawić na ciekawe pomysły. Warto więc pomyśleć nad oryginalną szafką na książki, drewnianym kufrem na zabawki czy drabince na której ustawimy misie przytulanki naszego dziecka. Wszystkie tego typu oryginalne pomysły wpisują się w myśl skandynawskiego designu wnętrz.

sale zabaw

Redakcja przedporodem.pl

Nasi redaktorzy na stronie Przedporodem.pl to zespół doświadczonych specjalistów z obszaru macierzyństwa, porodu, wychowania dziecka oraz innych istotnych tematów dla kobiet. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w dziedzinie zdrowia, opieki nad dzieckiem i rozwoju rodzinnego. Nasza pasja i zaangażowanie w przekazywanie rzetelnej wiedzy oraz wsparcia dla kobiet w okresie przedporodowym i macierzyństwa sprawia, że nasze artykuły są nie tylko wartościowe, ale także inspirujące i pomocne. Jesteśmy tutaj, aby dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, pomagając kobietom w przeżyciu tych wyjątkowych chwil w życiu z pełną pewnością i spokojem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?