przedporodem.pl

przedporodem.pl – ciąża, parenting, dziecko

Dziecko

Jak wybrać przewijak na łóżeczko?

Przewijak na łóżeczko jest czymś, co znajduje się na wielu listach wyprawkowych. Decydujemy się na niego m.in. dlatego, że nie zajmuje dużo miejsca, można go w dowolnej chwili zdjąć i szybko się go czyści. Wzmacniany przewijak na łóżeczko przykryty jest typem ceraty – umożliwia ona utrzymanie higieny, natomiast dla wygody dziecka przewijak lepiej pokryć np. pieluchą tetrową czy skorzystać z dodatkowego futerału. W większości utwardzanych przewijaków brzegi są większe, pamiętaj jednak, by zupełnie nie zostawiać dziecka na przewijaku bez asekuracji.

Przewijak na łóżeczko

Taki rodzaj przewijaka jest przede wszystkim niedrogim wyjściem, niejednokrotnie wybieranym przez matki. Przewijak na łóżeczko to sztywna pokrywa, stawiana na łóżeczko. Jest łatwy w obsłudze oraz nie zajmuje wiele miejsca. Tworzy pole, gdzie bez schylania, zarazem odciążając nasz kręgosłup, możemy zmienić pieluszkę dziecku, co jest dobrym rozwiązaniem m.in. w wypadku mam rodzących poprzez cesarskie cięcie. Tradycyjny przewijak na łóżeczko jest dostępny w dwóch rozmiarach: 70 x 50 cm czy 80 x 50 cm, co oznacza, że jest dopasowana do łóżeczek o wielkości odpowiednio: 60 i 70 cm. Taki przewijak jest zdecydowanie zaopatrzony w nóżki czy łączenie, jakie gwarantują równowagę. Ma również dobrze wyprofilowany kształt, jaki zabezpiecza dziecko przed upadkiem, inaczej podniesione boki i, w wypadku pewnych rodzajów, praktyczny podgłówek. Jest dedykowany dla najmniejszych dzieci, do 12. miesiąca życia.

Przewijak na łóżeczko – zalety

Takie rozwiązanie ma same zalety – przede wszystkim nie zajmuje wiele miejsca, a zarazem osoba przewijająca malucha robi to stojąc, co jest znacznie wygodniejsze. Nabywając nasadkę do przewijania upewnij się, iż kształtem pasuje do łóżeczka, bo w sklepach są nasadki o długości 70 oraz 80 cm. Przewijak na łóżeczko powinien mieć pod spodem kołki chroniące przed ślizganiem się po poręczach oraz podniesione boki (dzięki czemu mały się nie sturla). Istotne również, aby był przykryty nie dzianiną, ale łatwym do umycia tworzywem – natomiast jeżeli ma futerał np. frotte, aby można było go zdjąć oraz wyprać.