E-learningowa Szkoła Rodzenia "przedPORODEM.pl"

Szkoła Rodzenia  

 

 

Ćwiczenia, które przygotują Cię do porodu
na płycie DVD

Ćwiczenia przygotowujące do porodu na DVD

 

Program

Przedstawiamy Ci poniżej ramowy program Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl

Program Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl zawiera zagadnienia omawiane zwykle w tradycyjnych szkołach rodzenia. Znajdziesz tu wiadomości na temat porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem, a także gimnastykę przygotowującą do porodu. Wszystko to opracowane jest przez metodyka zdalnego nauczania tak, aby nauka była interesująca i efektywna.

 

 

1. Gimnastyka przygotowująca do porodu

Otrzymasz instruktarz w postaci nagrania wideo na DVD obejmujący ćwiczenia ogólnokształtujące, oddechowe, relaksujące, nauka masażu przez osobę towarzyszącą.
Wykorzystanie umiejętności nabytych w wyniku wykonywania systematycznej gimnastyki jest omówione również w multimedialnych lekcjach o porodzie.

 

2. Multimedialne lekcje

Kurs e-learningowej szkoły rodzenia składa się z 11 multimedialnych lekcji.

 1. Zanim zaczniesz pakować walizki… - wybór szpitala do porodu, stworzenie własnej listy kryteriów wyboru, przygotowanie torby do szpitala.
 2. Jak rozpoznasz kiedy się zaczyna ? – symptomy zbliżającego się porodu, kiedy jechać do szpitala, przyjęcie do szpitala.
 3. Pierwszy okres porodu – przebieg, metody znieczulenia, jak za pomocą naturalnych metod radzić sobie z bólem porodowym, sprzęty na sali porodowej.
 4. Już jestem... czyli drugi okres porodu – co dzieje się w drugim okresie, jak rozpoznać skurcze parte, jaką pozycję przyjąć, jak skutecznie wykorzystać skurcze parte, metody zapobiegania nacięciu krocza.
 5. Trzeci i czwarty okres porodu – rodzenie się łożyska, badania i obserwacja po porodzie, pierwszy kontakt z dzieckiem.
 6. Cesarskie cięcie – wskazania, rodzaje nacięć, sposoby znieczulania.
 7. Połóg – fizjologia połogu, jak dbać o siebie w tym okresie, ewentualne problemy w połogu.
 8. Karmienie piersią - dobry początek – dlaczego warto karmić piersią, jak postępować, aby był pokarm, jak dbać o piersi, jak się odżywiać.
 9. Jak karmić? – podstawowe zasady karmienia piersią, jak poznać, czy dziecko się najada, jak radzić sobie z niektórymi problemami.
 10. Opieka nad noworodkiem – wyprawka dla dziecka, kąpiel, pielęgnacja pępka, pielęgnacja skóry, przewijanie, spacery.
 11. Jak radzić sobie z problemami w okresie noworodkowym ? – niepokojące objawy, płacz, kolka niemowlęca, ulewanie, biegunka, zaparcia.
 

3. Internetowe seminaria na żywo - webinaria

W szkole rodzenia będziesz mogła również uczestniczyć, wraz ze swoim partnerem, w seminariach i wykładach na żywo, prowadzonych przez internet (webinaria). Na seminariach internetowych spotykamy się w określonym dniu o określonej godzinie. Tematy powtarzają się cyklicznie, tak aby wszystkie chętne osoby mogły w nich uczestniczyć. 
Podczas webinarium uczestnicy słuchają wykładu, oglądają prezentację oraz zadają pytania przez czat. 
Po każdym spotkaniu udostępniamy jeszcze nagranie, aby można było ponownie odsłuchać wykładu.

W webinariach będziesz mogła uczestniczyć zarówno przed porodem, jak rownież po porodzie. Tematy seminarów znajdziesz ponizej.

Tematy seminariów - przed porodem

 1. „10 sekretów udanego karmienia piersią” – omawiane są podstawowe zasady niezbędne na początku laktacji: pozycje do karmienia, sposób przystawiania dziecka do piersi, częstotliwość karmienia i inne. Wykład prowadzi lekarz Iza Lenkiewicz.
 2. „Razem czy osobno” – praktyczne wskazówki dla osoby towarzyszącej przy porodzie. Wykład prowadzi położna Lucyna Kaczmarek.

Tematy seminariów - dostępnych w formie nagrania

Proponujemy również wysłuchanie nagrań seminariów, które odbyły się w naszej szkole, lecz nie przewidujemy kolejnych edycji dostępnych "na żywo".

 1. Aby noszenie było radością... - wykład na temat noszenia dzieci w chustach: jakie są zalety noszenia dla dziecka i dla rodzica, zasady bezpiecznego noszenia, wpływ noszenia na kondycję kobiety po porodzie, w jakim wiązaniu najlepiej nosić, a czego unikać, jak dobrać chustę. Wykład prowadzi Ania Nogajska właścicielka portalu www.ekobaby.pl oraz Szkoły Noszenia ClauWiR
 2. „Piękna i zadbana mama" – czy to możliwe?” - wykład i dyskusję o tym, jak dbać o urodę zarówno w ciąży, jak i po porodzie, sposobami domowymi i w gabinecie kosmetycznym prowadzi dyplomowana masażystka i kosmetyczka Kasia Szymańska.
 3. „Rady dla karmiącej mamy" – seminarium na temat karmienia piersią przeznaczone przede wszystkim dla mam, które już karmią. Spotkanie prowadzi specjalista do spraw laktacji firmy Medela – Tomasz Chodkowski.

Zapisuję się do Szkoły Rodzenia przedPORODEM.pl